Pojištění vozu
Dotazy Operativní leasing

Pojištění vozu během operativního leasingu

Často dostáváme dotazy na téma pojištění vozu, co všechno je součástí tohoto pojištění atd.

Jaké pojištění vozu obsahuje splátka?

Ve splátce operativního leasingu je vždy zahrnuto povinné ručení a havarijní pojištění. Další položky jsou dle nabídky konkrétní společnosti. Někde máte za příplatek pojištění skel, pojištění pneumatik a nebo třeba živelné pojištění. Co všechno a na kolik je to pojištěno má vliv na výši měsíční platby za operativní leasing.

Havarijní pojištění

Havarijní pojištění je sice vždy součástí splátky, ale liší se hlavně spoluúčastí. Hodnota spoluúčasti se nejčastěji pohybuje na hodnotách 10, 5 a 1 %. V základních variantách operativního leasingu je nejběžnější varianta 5 a 10%. Vždy když najdete levný operativní leasing, je nutné se pořádně podívat jaká je hodnota spoluúčasti, abyste následně nebyli překvapeni, kolik musíte po nehodě platit. 1% spoluúčast je doménou hlavně příplatkových variant. Pojistné krytí je většinou stejné, ale jeho výše opět záleží na konkrétní nabídce. Opět platí, že čím vyšší pojistné krytí tím vyšší je měsíční splátka.

Vyplatí se připojištění skel?

Tato otázka je hodně subjektivní. Osobně mi sklo během 150 000 najetých km trefil kámen jenom jednou. Mému tátovi se to stejné stalo, ale při nájezdu 1 mil km. Takže je vidět, že je to hodně o štestí. Samozřejmě pokud se pohybujete po stavbách, v lomech a nebo kdekoliv, kde se pohybuje velké množství kamionů a náklaďáku převážejících suť a nebo hlínu. Tak šanci na rozbití okna máte výrazně vyšší, než člověk jedoucí pouze na nákup a zpátky.

Důležité je se také podívat na typ skla. Výměna obyčejného skla u Škoda Fabie stojí okolo 4 000 Kč, ovšem u Ford Mondeo s vyhřívaným předním sklem se pohybuje přes 20 000 Kč.

Jak je vidět, je připojištění skla hodně o osobní preferenci a ochotě si případnou výměnu skla zafinancovat sami, anebo připlatit měsíčně něco navíc, i když to pojištění nemusím využít.
Pojištění vozu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *